Upevňování vztahu miminek s vodou po jejich narození 


Voda ve svých různých podobách nás stejně jako ostatní živly fascinuje. Jsme k ní přitahováni i v nás vzbuzuje respekt. Život je od počátku spojen s vodou. Děťátko se vyvíjí ve vodním prostředí a po svém narození se může za dodržení určitých podmínek a s naší pomocí do vody vracet tak, aby mu tam bylo příjemně. Vytváření láskyplného vztahu dětí k vodě již v miminkovském věku sebou přináší mimo jiné i úctu k tomuto životodárnému daru a přírodě samotné. 


Smysl kojeneckého plavání spočívá ve vytváření podmínek k pohybovým projevům kojenců, v podněcování a rozvoji těchto projevů, a to pohybovou příjemnou aktivitou. Přiměřená stimulace miminka podporuje ve vzájemné vazbě jeho plný rozvoj tělesný, pohybový, psychický a sociální.

Velmi ráda Vás tímto vodním procesem ve Vašem domácím prostředí provedu a budu nápomocna. 

Součástí "plavání" bývá i nasledná masáž děťátka.

"Žádného mazlení pro dítě v počáteční době jeho života není dost. Pocit bezpečí, které dítěti dává, mu zůstává pro celý život. "

Mazlení a hlazení, jehož se nám v dětství dostává, nám pomáhá vytvořit si zdravou představu o sobě samých. Podporuje v nás jistotu, že když se nás někdo dotýká, tak nás přijímá a miluje. Doteku při masáži lez využít při relaxaci a navodit pocit pohody u děťátka, které masáž přijímá, ale i u dospělého, který ji provádí.